Diversity... Openness... Balance... Innovation... Synergy... ... since 1999

 
 17.02.2010
Dzień Bezpiecznego Internetu

Idea powstania Dnia Bezpiecznego Internetu (BDI) zrodziła si ę w 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej. Myśląc o młodych użytkownikach oraz zwiększeniu ich bezpieczeństwa w dostępie do zasobów internetowych Komisja Europejska rozpoczęła promowanie dobrych zasad dotyczących bezpieczeństwa w internecie. Idea na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów jest skierowana do szkół, organizacji pozarządowych, a także firmy i osób prywatnych. Liczba państw uczestniczących w obchodach DBI jest co rok większa i świadczy o coraz większym zrozumieniu wagi problematyki bezpieczeństwa dzieci korzystających z Internetu i nowych technologii.

Polska po raz pierwszy obchodziła Dzień Bezpiecznego Internetu w 2005 roku. W obchody rokrocznie zaangażowane są organizacje rządowe, pozarządowe i komercyjne działające we wspólnym celu: zwiększenia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w sieci. Obchodom corocznie towarzyszą organizowane na skalę zarówno ogólnopolską jak i lokalną kampanie uświadamiające i propagujące wśród dzieci i młodzieży bezpieczne korzystanie z Internetu.

Dla najmłodszych Internet jest miejscem niezwykłym dającym wolność, ale też otwierającym drzwi do miejsc dla dzieci i młodzieży nieprzyjaznych lub wręcz niebezpiecznych. Internet wnosi na pewno dużo niezaprzeczalnego dobra. Stał się ważną przestrzenią, gdzie internauci mogą wypowiadać własne opinie, rozwijać zainteresowania lub też nawiązywać nowe kontakty. Jednak nieświadomość zagrożeń czyhających w sieci może być katastrofalna dla młodej psychiki dziecka. Prywatne informacje, zdjęcia, publikowanie filmów może przynieść więcej problemów i niechcianych konsekwencji.

W tym roku głównym celem kampanii medialnej,"Think B4 U post!" poświęconej problematyce ochrony prywatności w Internecie, która ruszyła 9 lutego br. we wszystkich krajach Unii Europejskiej, jest nauczenie młodych internautów rozsądnego i odpowiedzialnego publikowania informacji online.

 

Więcej informacji można znaleźć na stronach:

http://dbi.saferinternet.pl/art_dbi/co_to_jest_dzien_bezpiecznego_internetu.html
http://www.safeinternet.org/events/safer-internet-day-2010
http://www.saferinternet.org/web/guest/safer-internet-day


 

 


na górę na górę
Nasze wartości   |  Misja   |  "bądź PES"   |  Polityka prywatności   |  Nota prawna   |  Kontakt   |  SMS   |  Praca
© Copyright 1998 - 2021 by DOBIS. All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzezone.
Ważne: w naszym serwisie wykorzystujemy pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron.
Możesz wyłączyć używanie plików cookies w przeglądarce internetowej jednak może to uniemożliwić poprawne działanie witryny.