Diversity... Openness... Balance... Innovation... Synergy... ... since 1999

 

Usługi

 26.01.2008
IT Controllership (rewizja, kontrola)

Ogólnie ujmując IT Controller jest osobą, która podejmuje działania eksperckie w dziedzinie efektywnego i niskokosztowego zarządzania usługami informatycznymi oraz tworzenia zasad rozliczania kosztów informatycznych wewnątrz organizacji. IT Controller dba o to, by przyjęty model działania IT przynosił zyski dla firmy, a praktyki postępowania pracowników były jak najbardziej efektywne. Początkowo działania IT Controllera były związane z zarządzaniem finansowym IT i raportowaniem finansowym, jednakże dzisiaj jego rola się zmienia w stronę nadzorowania tworzenia ładu korporacyjnego IT w organizacji. Jest on osobą odpowiedzialną za upewnienie się, że procesy i mechanizmy kontrolne określone w standardach takich jak COBIT oraz innych dobrych praktykach, takich jak ITIL, zostały zaimplementowane, udokumentowane, wdrożone i certyfikowane. IT Controller może również optymalizować procesy działające w IT, sprawdzać zgodność działania organizacji i obowiązujących praktyk z potrzebami kierownictwa oraz wymaganiami prawnymi, oraz nadzorować zarządzanie majątkiem IT. Wymaga się, aby osoba sprawująca funkcję IT Controllera posiadała doświadczenie w audycie wewnętrznym oraz wiedzę z zakresu standardów, dobrych praktyk i wymagań prawnych.

Prosimy rozważyć, czy nie byłoby opłacalne dla Państwa organizacji, aby DOBIS objęło rolę IT Controllera w Państwa organizacji... Chcemy zadbać o kondycję Państwa firmy…

TK
 


na górę na górę
Nasze wartości   |  Misja   |  "bądź PES"   |  Polityka prywatności   |  Nota prawna   |  Kontakt   |  SMS   |  Praca
© Copyright 1998 - 2023 by DOBIS. All rights reserved. Wszystkie prawa zastrzezone.
Ważne: w naszym serwisie wykorzystujemy pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron.
Możesz wyłączyć używanie plików cookies w przeglądarce internetowej jednak może to uniemożliwić poprawne działanie witryny.